cerotype روسیه سوریه وزارت خارجه بین الملل

cerotype: روسیه سوریه وزارت خارجه بین الملل کلاه سفید ها تروریست ها سوریه روسیه

گت بلاگز اقتصادی پرونده قطور واردات بنزین در ایستگاه های نهایی

پرونده قطور واردات بنزین با بهره برداری کامل از پالایشگاه میعانات گازی خلیج فارس در ایستگاه نهایی خود قرار دارد.

پرونده قطور واردات بنزین در ایستگاه های نهایی

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، صدای پای خودکفایی بنزین و بعد از آن خوداتکایی به گوش می رسد. روز دهم اردیبهشت روز مهمی جهت اقتصاد نفتی کشور عزیزمان ایران بود، روزی که فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس با حضور ریاست جمهوری به بهر ه برداری رسید.

پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ورود تجهیزات مهم ( کمپرسورها و کوره ها) بعد از اجرای برجام سرعت گرفت و فاز نخست این مجموعه به بهره برداری رسید.

پرونده قطور واردات بنزین در ایستگاه های نهایی

هم اکنون در فاز نخست سوزانه 12 میلیون لیتر بنزین یورو 4، چهار و نیم میلیون لیتر گازوئیل یورو 4، یک میلیون لیتر نفت سفید یورو 4 و یک میلیون و 300 هزار لیتر گاز مایع (ال پی جی) یورو 4 به صورت مستمر تولید می شود، ولی نقطه شورانگیز این مهم در خط آخر بهره برداری از این پالایشگاه بزرگ ایرانی است.

با بهره برداری کامل ( بهره برداری از فاز دوم و سوم) از پالایشگاه ستاره خلیج فارس 36 میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو 4 و 5 تولید خواهد شد و بدهید سان مجموع تولید بنزین در کشور به بیش از 100 میلیون لیتر در روز خواهد رسید که تحقق این عدد، علاوه بر قطع واردات بنزین ، امکان صادرات این فرآورده مهم و زیاد کردن ارز آوری کشور را به همراه خواهد داشت و کشور عزیزمان ایران به جرگه صادرکنندگان بنزینی خواهد پیوست .

پرونده قطور واردات بنزین با بهره برداری کامل از پالایشگاه میعانات گازی خلیج فارس در ایستگاه نهایی خود قرار دارد.

تحقق رویایی دور از دسترس به هر تقدیر خودکفایی در تأمین بنزین داخل، رویایی دور از دسترس ایرانیان در این 30 سال اخیر بوده که برنامه آن در همه دولت مورد توجه قرار گرفته است.

علی ادیانی نایب مدیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی در این باره می گوید: با بهره برداری کامل پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس کشور عزیزمان ایران وارد کلوب جهانی صادرکنندگان بنزین می شود.

وی با بیان اینکه بنزین تولیدی پالایشگاه فوق، یورو 4 هست، افزود: با افتتاح این پالایشگاه و زیاد کردن تولید بنزین، شکاف میان تولید و مصرف کاسته می شود.

پرونده قطور واردات بنزین در ایستگاه های نهایی

نایب مدیر کمیسیون انرژی مجلس گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس با نشانه تولید 36 میلیون لیتر بنزین در روز افتتاح شده است و بیش از 80 درصد امکانات آن با استفاده از ظرفیت های روزآمد داخل ساخته شده است است.

ادیانی تولید فرآورده های نفتی را همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری در خصوص جلوگیری از خام فروشی دانسته و تصریح کرد: توسعه بخش های متفاوت صنعت نفت جهت کشور راهبردی است و امیدواریم همه طرح های آینده نگری شده است در وقت مقرر به بهره برداری برسد.

ستاره خلیج فارس در برابر خام فروشی

پرونده قطور واردات بنزین با بهره برداری کامل از پالایشگاه میعانات گازی خلیج فارس در ایستگاه نهایی خود قرار دارد.

حسن بهرامیان عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی در این خصوص گفت: افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس بدون تردید از خام فروشی جلوگیری و جهشی بزرگ در امر بنزین سازی کشور ایجاد می کند.

وی بیان کرد: بهره برداری کامل از پالایشگاه میعانات گازی خلیج فارس، کشور عزیزمان ایران را از واردات بنزین بی نیاز خواهد کرد و اجرای این طرح کمک بزرگی به اقتصاد کشور می کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه نفت کالایی راهبردی جهت کشور به شمار می رود، افزود: افتتاح و بهره برداری از از پالایشگاه ستاره خلیج فارس همسو با اقتصاد مقاومتی و سدی در برابر خام فروشی هست، اگر بتوانیم پالایشگاه های کشور را بیش از پیش توسعه دهیم در آینده ای نزدیک می توانیم جزو کشورهای صادر کننده بنزین باشیم.

پرونده قطور واردات بنزین در ایستگاه های نهایی

فرشید سیمبر کارشناس انرژی نیز در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی افزود: با راه اندازی کامل سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس که چندی پیش فاز یک آن به بهره برداری رسید فاصله موجود میان تولید مصرف پروژه و بعد از 36 سال واردات بنزین متوقف خواهد شد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انرژی | بنزین | ستاره | میلیون | اقتصاد | اقتصادی | خبرنگار | 100 میلیون | تولید بنزین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog