cerotype روسیه سوریه وزارت خارجه بین الملل

cerotype: روسیه سوریه وزارت خارجه بین الملل کلاه سفید ها تروریست ها سوریه روسیه

گت بلاگز علمی پزشکی استعمال سیگار و مصرف الکل خطر کم شنوایی را زیاد کردن می‌دهند

دبیر انجمن شنوایی‌شناسی کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه استعمال سیگار و مصرف مشروبات الکی فرد را در معرض کم‌شنوایی قرار می‌دهد، گفت: وزوز در صورتی که م

استعمال سیگار و مصرف الکل خطر کم شنوایی را زیاد کردن می‌دهند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ حمید جلیلوند در نشست خبری که در ارتباط با شانزدهمین کنگره شنوایی شناسی کشور عزیزمان ایران برگزار شد، اظهار داشت: آلودگی صوتی، آلودگی هوا، موسیقی با صدای بلند و مصرف مشروبات الکی افراد را در معرض کم شنوایی قرار می دهد.
وی افزود: مواد شیمیایی و آلاینده از طریق خون وارد عروق شده است و از آنجایی که حلزون گوش فاقد رگ بوده دو تا سه ماه طول می کشند تا این مواد آلاینده از حلزون گوش عبور کند لذا همین مسئله باعث آسیب به گوش می شود.

عبارات مهم : ایران

دبیر انجمن شنوایی شناسی کشور عزیزمان ایران ادامه داد: زمانی که کلیه و کبد افراد نیز دچار مسئله باشد مواد شیمیایی در حلزون گوش آنها می ماند و باعث ایجاد عوارض در گوش انها می شود.
جلیلوند در ارتباط با وزوز گوش گفت: همه افراد شاید تجربه وزوز گوش را داشته باشند ولی این مسئله زمانی حائز اهمیت بوده که وزوز گوش ادامه یابد و باید حتماً این عنوان به وسیله پزشکان و شنوایی شناسان بررسی شود و در واقع انجام آزمون شنوایی ضرورت دارد آیا که ممکن است یک اختلال شنوایی باعث بروز این مسئله شده است باشد.
وی با بیان اینکه وزوز گوش در گاهی مواقع قابل پیشگیری است گفت: قرار گرفتن در معرض آلودگی های صوتی امکان مبتلا شدن به این مسئله را چندین برابر می کند البته صدای موسیقی زمانی که بیش از اندازه و یا به عبارتی بیش از 85 دسیبل A باشد باعث آسیب به گوش می شود.
دبیر انجمن شنوایی شناسی کشور عزیزمان ایران ادامه داد: بر اساس بعضی از آمارها 20 تا 25 درصد جمعیت فعال تجربه وزوز گوش را داشته ولی آمار پاتولوژیکی در کشور عزیزمان ایران در این زمینه نداریم ولی افرادی که در مشاغلی همچون محیط های نظامی و صنعتی کار می کنند زیاد در معرض آسیب شنوایی هستند.
جلیلوند در مورد ترشح زیاد جرم گوش گفت: بعضی از افراد ژنتیکی دچار این مسئله بوده همچون زمانی که کلیه های آنها دچار سنگ ساز می شود البته استرس در شدت یافتن زیاد کردن جرم گوش مؤثر است.
وی گفت: زمانی که جرم گوش انباشته و سفت شود هنگامی که فرد حمام رفته یا به استخر می رود این مواد حجیم شده است و باعث اختلال در شنوایی آن می شود.
دبیر انجمن شنوایی شناسی کشور عزیزمان ایران گفت: این افراد بهتر است هر 5 ماه یکبار به متخصص مراجعه کرده و جهت شست وشوی گوش اقدام کنند همچنین باید توجه داشت که استفاده از گوش پاکن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
وی در ادامه افزود: 80 درصد سرگیجه ها ریشه در عنوان شنوایی دارد و زمانی که فرد دچار سرگیجه می شود حتماً باید آزمایش شنوایی از آن صورت گیرد.البته عنوان سرگیجه در زنان به علت تغییرات هورمونی و ضعف بدنی زیاد هست.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | سرگیجه | اختلال شنوایی | جرم گوش | شنوایی | ترشح زیاد جرم گوش | استعمال سیگار و گوش |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog